سبد خرید من
تکمیل سفارش

سلامتی + تندرستی

چغندر، یک درمانگر طبیعی هزاران ساله

1397/07/25

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

از قرون وسطی چغندر برای درمان بسیاری از بیماریهای مربوط به سیستم گوارشی و خون بکار میرفته است، اما در سالیان اخیر چغندر توجه بسیاری  از علاقه مندان را به خود جلب کرده است، اگرچه علاقه محافل علمی به فواید چغندر  در دهه های اخیر رشد خوبی داشته اما از هزاران سال پیش بشر از چغندر به عنوان یک داروی طبیعی استفاده می کرده است.

چغندر مزه ای شیرین و زمینی با حالتی ترد دارد، در زیر خاک رشد می کند و از خانواده شلغم و چغندر قند است. چغندر خواص فوق العاده ای دارد، نوشیدن آب چغندر به میزان بالایی آسکوربیک اسید، ویتامین E، کاروتن ها، فنولیک اسیدها و فیتواستروژن های بدن را تامین می کند که این امر کمک شایانی به بهبود سیستم قلبی عروقی و ایمنی بدن می کند. نوشیدن آب چغندر می تواند بیشتر از هر سبزیجات دیگری پتاسیم بدن شما را فراهم می کند.

نکته مهم: آب چغندر خام مواد مغذی و سودمند بیشتری نسبت به چغندر پخته یا اصطلاحا لبو دارد. علت این مسئله حرارت است. حرارت مقادیر زیادی از مواد مغذی چغندر را از بین می برد.

نوشیدن آب چغندر خام بهترین راه برای پاکسازی و سم زدایی و همچنین افزایش سطح ایمنی بدن است.

حقایق غذایی آب چغندر خام

یکی از مهمترین ترکیبات سودمند آب چغندر  است، ممکن است شما در گذشته از نیترات شنیده باشید که مصرف آن برای بدن انسان مضر است و در محصولاتی مانند غذاهای آماده ،سوسیس، کالباس و گوشتهای بسته بندی یخ زده به وفور استفاده می شود. اما نیتراتی که در غذاهای کامل مانند چغندر یافت می شود متفاوت است و برای بدن بسیار سودمند است. در بدن انسان نیترات غیر آلی به اکسید نیتریک تبدیل میشود که مهمترین وظیفه اش باز گردن رگهای خونی است و تنگی عروق جلوگیری میکند. چغندر نیترات خود را مانند خیلی از سبزیجات برگ دار سبز مثل کاهو و کلم و ... از خاک تامین می نماید.

یک فنجان چغندر خام داراری ارزش غذایی زیر می باشد:

جدول غذایی چغندر

فواید آب چغندر خام

نوشیدن آب چغندر خام به بالا بردن توانایی  و استقامت ورزشکاران، پایین آمدن فشار خون، پاکسازی و سم زدایی از بدن، مبارزه با دیابت و پیشگیری از آلزایمر کمک شایانی می نماید که در پست های آتی وبلاگ بوفه سبز به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.

 

 

 

دیدگاه (0) دیدگاه

برای ارسال کامنت نیاز است عضو سایت باشید.

از تخفیفات و جدیدترین محصولات بوفه سبز با خبر شوید.