سبد خرید من
تکمیل سفارش

سلامتی + تندرستی

جلبک اسپیرولینا و بیماری ایدز

1397/09/11

مدت زمات مطالعه وبلاگ: 3 دقیقه

جلبک سبز-آبی اسپیرولینا در آبهای شیرین رشد می کند و امروزه به عنوان یک ابر غذا مورد بحث خیلی از متخصصین تغذیه می باشد. ارزش غذایی این جلبک به اندازهای باورنکردنی بالا بوده و سرشار از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و ضروری، چربی ها و پروتئین ها برای بدن می باشد. اگر قرار باشد فواید اسپیرولینا را برشماریم باید چندین مورد مانند دفع فلزات سنگین (مثل آرسنیک) از بدن، ویژگی ضد میکروبی و قارچی، پیشگیری از سرطان و تنظیم فشار و چربی خون و چندین مورد دیگر اشاره کنیم. اما در این وبلاگ قصد داریم تا ارتباط بین جلبک اسپیرولینا و راه درمان بیماری مهلک ایدز را بازگو کنیم.

اخیرا دانشمندان تحقیقات فراوانی را مبنی بر اینکه " چرا مردم ژاپن و کره و چاد نرخ پایینی در ابتلا به بیماری ایدز دارند؟ " انجام داده اند. یکی از جوابهای احتمالی به این سوال در مقاله ای که در سال 2012 در ژورنال جلبک شناسی منتشر شده است. در این مقاله ذکر شده است که مردم این نواحی سرانه مصرف بالایی از جلبک را در سبد غذایی خود دارند.

محققین برای آزمایش موثر بودن فرضیه بالا، 11 بیمار مبتلا به ایدز که هیچ گونه درمانی بر رویشان صورت نگرفته بود را به سه گروه تقسیم کردند. گروه اول روزانه ۵ گرم جلبک قهوه ای، گروه دوم روزانه ۵ گرم جلبک اسپیرولینا و گروه سوم ترکیبی از این دو نوع جلبک را استفاده کردند. بعد از سه ماه دوره آزمایشی دو یافته مهم زیر به دست آمد:

  1. هر دو جلبک هیچ گونه اثر معکوس و مخربی بر روی بیماری آنها نداشته است.
  2. تعداد سلولهای CD4 ( همان گلبول های سفید خون که با عفونت و بیماری مبارزه می کنند ) و میزان حجم ویروس HIV در بدن ثابت مانده و تغییری نکرده است. این نتیجه بسیار امیدوار کننده بوده و باعث شد تا یکی از داوطلبین آزمایشی 10 ماه دیگر با گروه تحقیقاتی همکاری کند. محققین این بار به طرز جالبی بعد از 10 ماه مصرف جلبک اسپیرولینا توسط داوطلب شاهد افزایش میزان گلبولهای سفید و کاهش ویروس ایدز  در بدن او بودند.

به حق که اسپیرولینا می تواند به عنوان یک درمانگر طبیعی بیماری ایدز جایگاهی را برای خود رزرو کند. اما برای تحقق این موضوع این نیاز وجود دارد که در ابتدا اسپیرولینا به سبد غذایی ما ایرانیان اضافه شود تا بتوانیم از منافع بیشمار آن بهره مند شویم. در شرکت بوفه سبز شات های ۱۰۰ سی سی اسپیرولینا در بسته پاکساز بیوتی موجود هست که با پاکسازی بدن کمک بسیاری به سلامتی پوست انسان میکند.

دیدگاه (0) دیدگاه

برای ارسال کامنت نیاز است عضو سایت باشید.

از تخفیفات و جدیدترین محصولات بوفه سبز با خبر شوید.